Aktsiaselts Infortar (Infortar) korraldab täna kõikidele huvilistele 3. kvartali 2026 tulemusi tutvustava veebiseminari. Veebiseminariga ühinemiseks palume kasutada järgmisi linke:
12.00 eestikeelne veebiseminar
14.00 ingliskeelne veebiseminar
Septembri lõpu seisuga ulatus Infortari varade maht 2,62 miljardi euroni ja omakapital 1,25 miljardi euroni. Kontserni laenukohustised vähenesid võrreldes aasta lõpuga 5,5 protsenti 1,01 miljardi euroni ning netovõlg 2,8 protsenti 828 miljoni euroni. Kolmandas kvartalis ulatus Infortari käive 458 miljoni euroni ja puhaskasumiks kujunes 50 miljonit eurot.
“Kolmas kvartal tõi Infortarile olulisi otsuseid, mis kujundavad kontserni arengut järgmistel aastatel ja loovad platvormi edasiseks kasvuks. Oleme järjekindlalt laiendanud oma tegevust valdkondades, kus näeme pikaajalist kasvupotentsiaali. Septembris sõlmisime lepingu Leedu põllumajanduskontserni Litagra omandamiseks, milles ettevõtte väärtuseks oli 95 miljonit eurot. Viisime tehingu lõpule oktoobris ning Infortar Agro on nüüd Baltimaade suurim piimatootja. See on oluline samm meie põllumajandusäri arengus, mis loob tugeva aluse edasiseks kasvuks,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.
“Tallink tegi tugeva suvekvartali, nii reisijate arv, kaubavedu kui käive suurenesid. Kasvavate kütusehindade ja keskkonnamaksude kiuste püsib Tallinki fookus kuluefektiivsusel. Elenger keskendus oma klientide varustuskindluse tagamisele algavaks küttehooajaks, täiendas varusid gaasihoidlas ja leppis kokku uued LNG tarned. Kinnisvaravaldkonnas toimus stabiilne kasv ja üüritulude suurenemine,” lausus Hanschmidt.
Energeetika
Kolmandas kvartalis oli maagaasi tarbimine Balti ja Soome piirkonnas kokku 5,6 TWh, mis on 6% vähem kui aasta varem (5,9 TWh). Elenger Grupi gaasi- ja elektrimüügimaht vähenes kvartalis 27%, ulatudes 2,8 TWh-ni (2025. aasta kolmandas kvartalis 3,8 TWh). Languse peamiseks põhjuseks oli hulgimüügi vähenemine. Vaatamata üldisele müügimahu langusele kasvas ettevõtte gaasimüügi turuosa Balti-Soome turul 31%-ni. Eesti müük moodustas 14% grupi kogu energiamüügist.
Meretransport
AS Tallink Grupp (Tallink) vedas 2026. aasta kolmandas kvartalis kokku 1 816 174 reisijat, mida on 2,8% rohkem kui aasta varem. Veetud kaubaveoühikute arv suurenes 7,8% võrra 64 980 ühikuni, samas kui sõiduautode arv vähenes 1,1% võrra 249 100 sõidukini. Kvartali lõpu seisuga opereeris Tallink 11 laeva, sealhulgas 2 shuttle-laeva, 5 liine teenindavat kruiisilaeva, välja oli prahitud 3 laeva ja 1 laev seisis.
Kinnisvara ja insenerehitus
2026. aasta kolmandas kvartalis jätkas Infortari gruppi kuuluv INF Infra Rail Baltica põhitrassi ehitusega Kangru-Saku lõigul. Lepingu maht on 67,2 miljonit eurot ja tööd on planeeritud kestma 2028. aasta märtsini.
2026. aasta kolmandas kvartalis jätkus Tallink Tennisekeskuse kõrval asuvale kinnistule Depo (DIY Store) kaubanduspinna rajamine. Ehitustööde valmimise tähtaeg on 2027. aasta kevadel.
2026. aasta kolmandas kvartalis jätkati Radisti tee 7 lao- ja büroohoone rekonstrueerimise ja laiendamise projektiga. Töid teostab INF Ehitus ning tööde valmimine on planeeritud 2026. aasta lõpuks.
Tähtsamad finantsnäitajad ja suhtarvud
| Finantsnäitaja/suhtarv | 3. kv 2026 | 3. kv 2025 | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Müügitulu (miljonites eurodes) | 457,508 | 467,693 | 1 403,425 | 1 419,562 |
| Brutokasum (miljonites eurodes) | 93,849 | 95,828 | 207,981 | 177,564 |
| EBITDA (miljonites eurodes) | 87,423 | 104,927 | 198,651 | 189,978 |
| EBITDA marginaal (%) | 19,1% | 22,4% | 14,2% | 13,4% |
| Ärikasum (EBIT) | 66,732 | 64,836 | 117,800 | 91,219 |
| Kasum enne maksustamist (miljonites eurodes) | 52,296 | 73,019 | 79,491 | 75,714 |
| Tulumaksu kulu (miljonites eurodes) | -1,897 | -0,780 | -21,891 | -17,886 |
| Kasum/ kahjum (miljonites eurodes) | 50,399 | 72,239 | 57,600 | 57,828 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/ kahjum (miljonites eurodes) | 43,439 | 59,068 | 58,602 | 56,519 |
| Kasum/kahjum aktsia kohta (eurodes)* | 2,11 | 2,87 | 2,84 | 2,75 |
| Omakapital (miljonites eurodes) | 1 248,133 | 1 207,947 | 1 248,133 | 1 207,947 |
| Laenu- ja liisingkohustised (miljonites eurodes) | 1 012,732 | 1 035,423 | 1 012,732 | 1 035,423 |
| Netovõlg (miljonites eurodes) | 828,009 | 899,281 | 828,009 | 899,281 |
| Investeerimislaenude ja EBITDA suhe** | 3,0x | 3,3x | 3,0x | 3,3x |
*Tavakasum aktsia kohta arvutatakse perioodi emaettevõtte omanikele kuuluva kasumi jagamisel sama perioodi kaalutud keskmise lihtaktsiate arvuga, millest on välja arvatud omaaktsiad. ** Investeerimislaenude ja EBITDA suhe arvutatakse, jagades lisas 7.1 avalikustatud pikaajalised investeerimislaenud viimase kaheteistkümne kuu EBITDA-ga, mis hõlmab aruandeaasta esimest üheksat kuud ja eelmise aasta neljandat kvartalit.
Müügitulu
2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul oli kontserni konsolideeritud müügitulu 1 403,425 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu konsolideeritud müügitulu 1 419,562 miljonit eurot).
EBITDA ja segmendiaruandlus
Meretranspordi segmendi EBITDA oli 2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 104,025 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 102,217 miljonit eurot).
Energeetikasegmendi EBITDA oli 2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 71,476 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 76,597 miljonit eurot).
Kinnisvarasegmendis võetakse kasumlikkuse hindamisel arvesse eraldiseisvate kinnisvaraettevõtete EBITDA. Kinnisvara EBITDA oli 2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 12,034 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 10,962 miljonit eurot).
Puhaskasum (kahjum)
Konsolideeritud puhaskasum oli 2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 57,600 miljonit eurot, sh Infortari omanikele kuuluv osa 58,602 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 57,828 miljonit eurot, sh Infortari omanikele kuuluv osa 56,519 miljonit eurot).
Investeeringud
2026. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul oli Infortar grupi investeeringute kogusumma ligikaudu 61 miljonit eurot (2025. majandusaasta esimese üheksa kuu jooksul 96 miljonit eurot).
Finantseerimine
Laenu ja liisingkohustised olid seisuga 30.09.2026 kokku 1 012,732 miljonit eurot (31.12.2025 seisuga 1 071,353 miljonit eurot).
Infortari netovõlg 30.09.2026 seisuga oli 828,009 miljonit eurot (31.12.2025 seisuga 851,582 miljonit eurot). Netovõla ja EBITDA suhe oli 3,1 (31.12.2025 seisuga 3,7).
Dividendid
Dividendipoliitika kohaselt on eesmärgiks maksta dividendideks vähemalt 1 euro aktsia kohta majandusaastas. Dividendide väljamakseid tehakse kahes osas. 4. juunil 2026 kinnitatud üldkoosoleku otsuse punkt 2.2 järgi makstakse aktsionäridele 2025. aasta majandustulemuste eest dividendi 3,02 eurot aktsia kohta. Esimene makse teostati 15. juulil 2026 ja teine makse teostatakse 15. detsembril 2026 ülekandega aktsionäri pangakontole.
| KONSOLIDEERITUD FINANTSSEISUNDI ARUANNE | ||
| (tuhandetes eurodes) | 30.09.26 | 31.12.25 |
| KÄIBEVARA | ||
| Raha ja raha ekvivalendid | 184 723 | 219 771 |
| Lühiajalised tuletisinstrumendid | 62 115 | 4 732 |
| Realiseerunud tuletisinstrumentide nõuded | 4 376 | 1 823 |
| Nõuded ostjatele | 138 436 | 153 473 |
| Maksude ettemaksed | 7 642 | 5 659 |
| Muud nõuded ja ettemaksud | 45 677 | 38 878 |
| Ettemaksed varude eest | 1 039 | 476 |
| Varud | 99 692 | 90 672 |
| Bioloogilised varad | 1 471 | 1 545 |
| Käibevara kokku | 545 171 | 517 029 |
| PÕHIVARA | 30.09.26 | 31.12.25 |
| Investeeringud sidusettevõtetesse | 16 339 | 21 412 |
| Pikaajalised tuletisinstrumendid | 10 781 | 1 079 |
| Muud pikaajalised nõuded | 32 892 | 31 648 |
| Õiglases väärtuses põhivara | 1 187 384 | 1 202 173 |
| Kinnisvarainvesteeringud | 68 629 | 66 872 |
| Materiaalne põhivara | 673 344 | 669 797 |
| Immateriaalne põhivara | 36 864 | 37 930 |
| Kasutusõiguse vara | 41 726 | 39 645 |
| Bioloogiline vara | 7 794 | 9 022 |
| Põhivara kokku | 2 075 753 | 2 079 578 |
| VARAD KOKKU | 2 620 924 | 2 596 607 |
| (tuhandetes eurodes) | 30.09.26 | 31.12.25 |
| LÜHIAJALISED KOHUSTISED | ||
| Laenukohustised | 229 556 | 338 515 |
| Rendikohustised | 7 653 | 10 029 |
| Võlad tarnijatele | 108 555 | 123 330 |
| Maksukohustused | 52 584 | 44 972 |
| Ostjate ettemaksed | 37 053 | 38 621 |
| Realiseerunud tuletisinstrumendid | 2 211 | 4 156 |
| Muud lühiajalised kohustised | 79 306 | 69 677 |
| Lühiajalised tuletisinstrumendid | 21 411 | 9 552 |
| Lühiajalised kohustised kokku | 538 329 | 638 852 |
| PIKAAJALISED KOHUSTISED | 30.09.26 | 31.12.25 |
| Pikaajalised eraldised | 6 794 | 8 695 |
| Edasilükkunud tulumaksukohustis | 2 183 | 1 894 |
| Muud pikaajalised kohustised | 48 399 | 46 028 |
| Pikaajalised tuletisinstrumendid | 1 563 | 2 925 |
| Laenukohustised | 741 627 | 686 187 |
| Rendikohustised | 33 896 | 36 622 |
| Pikaajalised kohustised kokku | 834 462 | 782 351 |
| KOHUSTISED KOKKU | 1 372 791 | 1 421 203 |
| (tuhandetes eurodes) | 30.09.26 | 31.12.25 |
| OMAKAPITAL | ||
| Aktsiakapital | 2 117 | 2 117 |
| Oma aktsiad | -3 076 | -790 |
| Ülekurss | 32 484 | 32 484 |
| Reservkapital | 212 | 212 |
| Optsioonireserv | 13 663 | 10 099 |
| Riskimaandamise reserv | 46 284 | -7 260 |
| Realiseerimata kursivahed | -2 461 | 1 167 |
| Töösuhtejärgsete hüvitiste kohustuste reserv | -550 | -559 |
| Jaotamata kasum | 903 763 | 884 204 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital | 992 436 | 921 674 |
| Vähemusosalus | 255 697 | 253 730 |
| Omakapital kokku | 1 248 133 | 1 175 404 |
| KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 2 620 924 | 2 596 607 |
| KONSOLIDEERITUD KASUMI- JA KOONDKASUMIARUANNE | ||||
| (tuhandetes eurodes) | 3. kv 2026 | 3. kv 2025 | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Müügitulu | 457 508 | 467 693 | 1 403 425 | 1 419 562 |
| Müügikulu | -363 665 | -371 837 | -1 195 355 | -1 241 781 |
| Nõuete ümberhindlused | 6 | -28 | -89 | -217 |
| Brutokasum | 93 849 | 95 828 | 207 981 | 177 564 |
| Turustuskulud | -10 458 | -11 123 | -33 840 | -34 218 |
| Üldhalduskulud | -20 643 | -18 804 | -65 930 | -62 325 |
| Kasum/kahjum tuletisinstrumentidest | 1 291 | -1 145 | -214 | 8 037 |
| Kasum/kahjum bioloogilistelt varadelt | 2 448 | 4 511 | 3 714 | 4 615 |
| Kasum/kahjum põhivara õiglase väärtuse muutusest | 0 | -5 607 | 0 | -5 607 |
| Muud äritulud | 894 | 2 237 | 10 412 | 6 473 |
| Muud ärikulud | -649 | -1 061 | -4 323 | -3 320 |
| Ärikasum | 66 732 | 64 836 | 117 800 | 91 219 |
| (tuhandetes eurodes) | 3. kv 2026 | 3. kv 2025 | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Kasum/kahjum kapitaliosaluse meetodil arvestatud investeeringutelt | 292 | 619 | -1 849 | 1 940 |
| Finantstulud ja -kulud: | ||||
| Finantsinvesteeringute tulu/kulu | -2 365 | 17 595 | -2 583 | 16 984 |
| Intressikulu | -12 050 | -10 323 | -33 081 | -34 800 |
| Intressitulu | 773 | 609 | 2 479 | 2 346 |
| Kasum/kahjum valuutakursi muutustest | -199 | 388 | -1 116 | 2 |
| Muud finantstulud ja -kulud | -887 | -705 | -2 159 | -1 977 |
| Finantstulud ja -kulud kokku | -14 728 | 7 564 | -36 460 | -17 445 |
| Kasum enne maksustamist | 52 296 | 73 019 | 79 491 | 75 714 |
| Ettevõtte tulumaks | -1 897 | -780 | -21 891 | -17 886 |
| Kasum/kahjum | 50 399 | 72 239 | 57 600 | 57 828 |
| sealhulgas: | ||||
| Emaettevõtte omanikele kuuluv kasum/kahjum | 43 439 | 59 068 | 58 602 | 56 519 |
| Vähemusosalusele kuuluv kasum/kahjum | 6 960 | 13 171 | -1 002 | 1 309 |
| Muu koondkasum | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 | LISA |
| Kirjed, mida ei klassifitseerita kasumiaruandesse: | |||
| Töösuhtejärgsete hüvitiste kohustuste ümberhindlus | 9 | 141 | |
| Kirjed, mida võib edaspidi ümber klassifitseerida kasumiaruandesse: | |||
| Rahavoogude riskimaandamisinstrumendid - õiglase väärtuse muutuse efektiivne osa | 53 544 | 21 096 | |
| Välismaiste tütarettevõtjate ümberarvestusel tekkinud valuutakursivahed | -3 628 | -48 | |
| Muu koondkasum kokku | 49 925 | 21 189 | |
| Koondkasum/-kahjum kokku | 107 525 | 79 017 | |
| sealhulgas: | |||
| Emaettevõtte omanikele kuuluv koondkasum | 108 527 | 77 708 | |
| Vähemusosalusele kuuluv kasum/kahjum | -1 002 | 1 309 | |
| Tavakasum aktsia kohta | 2,84 | 2,75 | 8.7 |
| Lahustatud kasum aktsia kohta | 2,78 | 2,68 | 8.7 |
| KONSOLIDEERITUD RAHAVOOGUDE ARUANNE | ||
| Rahavood äritegevusest | ||
| (tuhandetes eurodes) | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Aruandeperioodi kasum/kahjum | 57 600 | 57 828 |
| Korrigeerimised: | ||
| Põhivara kulum ja väärtuse langus | 80 851 | 98 758 |
| Kapitaliosaluse ümberhindlus | 2 322 | -1 940 |
| Tuletisinstrumentide väärtuse muutus | -3 047 | -17 413 |
| Muud finantstulud ja -kulud | -435 | -21 797 |
| Arvestatud intressikulud | 33 081 | 34 800 |
| Kasum/kahjum põhivara müügist | -1 919 | -706 |
| Tuludes kajastatud sihtfinantseerimise tulu | -531 | -1 079 |
| Arvestatud tulumaksukulu | 21 891 | 17 886 |
| Eraldiste moodustamine ja korrigeerimine | 3 574 | 21 237 |
| Makstud tulumaks | -21 601 | -17 475 |
| Äritegevusega seotud nõuete ja ettemaksete muutus | 2 271 | 35 661 |
| Varude muutused | -9 583 | 57 722 |
| Äritegevusega seotud kohustuste muutus | -3 748 | -7 995 |
| Bioloogiliste varade muutus | 1 302 | 232 |
| Kokku rahavood äritegevusest | 162 028 | 255 719 |
| Rahavood investeerimistegevusest | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Laekunud sidusettevõtete müügist | 2 752 | 0 |
| Netorahavood tütarettevõtete ostul | -2 725 | -39 927 |
| Tasutud sidusettevõtete ostul | -1 | -1 332 |
| Saadud dividendid | 22 | 0 |
| Antud laenude tagasimaksed | 182 | 2 708 |
| Laekunud intressid | 2 484 | 2 134 |
| Tasutud kinnisvarainvesteeringute soetamisel | -1 757 | -2 116 |
| Tasutud materiaalse ja immateriaalse põhivara soetamisel | -58 960 | -52 605 |
| Laekunud kinnisvarainvesteeringute ja põhivara müügist | 3 217 | 78 110 |
| Kokku rahavood investeerimistegevusest | -54 786 | -13 028 |
| Rahavood finantseerimistegevusest | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 |
| Laekumised sihtfinantseerimisest | 2 644 | 2 638 |
| Arvelduskrediidi muutus | -739 | -43 513 |
| Saadud laene | 38 031 | 99 173 |
| Saadud laenude tagasimaksed | -90 811 | -248 146 |
| Rendikohustiste põhiosa tagasimaksed | -18 063 | -11 703 |
| Makstud intressid | -32 023 | -34 088 |
| Makstud dividendid | -39 043 | -38 511 |
| Tasutud oma aktsiate tagasiostul | -2 286 | 22 |
| Kokku rahavood finantseerimistegevusest | -142 290 | -274 128 |
| Rahavood kokku | -35 048 | -31 437 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi alguses | 219 771 | 167 579 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi lõpus | 184 723 | 136 142 |
| Raha ja raha ekvivalentide muutus | -35 048 | -31 437 |
Infortar tegutseb seitsmes riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on meretransport, energeetika ja kinnisvara. Infortar omab 68,38% suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Elenger Grupp ning mitmekülgset ja kaasaegset, ca 143 000 m2 suurust kinnisvaraportfelli. Lisaks kolmele põhitegevusvaldkonnale tegutseb Infortar põllumajanduse, insenerehituse, ehitusmaavarade ja muudes valdkondades. Kokku kuulub Infortari kontserni 141 ettevõtet, sealhulgas 3 sidusettevõtet ja 2 sidusettevõtte tütarettevõtet. Arvestamata sidusettevõtteid annab Infortar tööd 6203 inimesele.
Lisainfo:
Kadri Laanvee
investorsuhete juht
Tel. 5156662
E-mail: kadri.laanvee@infortar.ee
www.infortar.ee/investorile
Manused
