AS Silvano Fashion Group 2026.aasta III kvartali ja 9 kuu konsolideeritud vahearuanne (auditeerimata)
Põhilised finantsnäitajad
Kontserni 2026. aasta 9 kuu (võrrelduna 2025. aasta 9 kuuga) ja 30.09.2026 (võrrelduna 31.12.2025) põhilised finantsnäitajad on järgmised:
| tuhandetes eurodes | 09 kuud 2026 | 09 kuud 2025 | Muutus |
| Müügitulu | 44 722 | 44 379 | 0,8% |
| Brutokasum | 25 217 | 24 230 | 4,1% |
| Ärikasum | 10 086 | 10 258 | -1,7% |
| EBITDA | 12 790 | 12 810 | -0,2% |
| Aruandeperioodi puhaskasum | 7 045 | 8 985 | -21,6% |
| Puhaskasum, emaettevõtte omanike osa | 6 496 | 8 281 | -21,6% |
| Kasum aktsia kohta (eurodes) | 0,18 | 0,23 | -21,7% |
| Äritegevuse rahavoog perioodil | 14 533 | 6 866 | 111,7% |
| tuhandetes eurodes | 30.09.2026 | 31.12.2025 | Muutus |
| Varad kokku | 98 164 | 93 847 | 4,6% |
| Käibevarad kokku | 86 344 | 79 659 | 8,4% |
| Omakapital kokku, emaettevõtte omanike osa | 82 338 | 76 768 | 7,3% |
| Raha ja raha ekvivalendid | 16 906 | 6 639 | 154,6% |
| Lühiajalised deposiidid üle 3 kuu | 39 117 | 38 311 | 2,1% |
| Rentaablusanalüüs, % | 09 kuud 2026 | 09 kuud 2025 | Muutus |
| Brutokasum | 56,4 | 54,6 | 3,3% |
| Ärikasum | 22,6 | 23,1 | -2,2% |
| EBITDA | 28,6 | 28,9 | -1,0% |
| Puhaskasum | 15,8 | 20,2 | -21,8% |
| Puhaskasum, emaettevõtte omanike osa | 14,5 | 18,7 | -22,5% |
| Finantssuhtarvud, % | 30.09.2026 | 31.12.2025 | Muutus |
| ROA | 7,7 | 10,0 | -23,0% |
| ROE | 9,3 | 12,5 | -25,6% |
| Hinna/ kasumi suhe | 5,3 | 4,9 | 8,2% |
| Lühiajaliste kohustuste kattekordaja | 12,4 | 8,6 | 44,2% |
| Likviidsuskordaja | 8,6 | 5,2 | 65,4% |
Majandustulemused
Kontserni 2026. aasta 9 kuu käive moodustas 44 722 tuhat eurot, suurenedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 0,8% võrra. Jaemüügi käive suurenes 12,8% võrra, mõõdetuna eurodes.
Kontserni 2026. aasta 9 kuu brutokasum oli 25 217 tuhat eurot, suurenedes eelmise aastaga võrreldes 4,1%. Perioodi brutokasumi marginaal suurenes 2026. aasta 9 kuu jooksul 3,3% võrra, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Müüdud toodangu kulu vähenes 3,2% võrra.
2026. aasta 9 kuu konsolideeritud ärikasum vähenes 1,7% ja ulatus 10 086 tuhande euroni võrreldes 2025. aasta 9 kuu konsolideeritud ärikasumiga summas 10 258 tuhat eurot. 2026. aasta 9 kuu ärikasumi rentaablus oli 22,6% võrreldes 23,1%-ga eelmise aasta samal perioodil. Konsolideeritud EBITDA vähenes 0,2% ja moodustas 2026. aasta 9 kuuga 12 790 tuhat eurot, mis tähendab 28,6% rentaablust (12 810 tuhat eurot ja 28,9% eelmise aasta samal perioodil).
Ettevõtte puhaskasum emaettevõtte aktsionäridele moodustas 2026. aasta 9 kuuga 6 496 tuhat eurot võrreldes puhaskasumiga 8 281 tuhat eurot 2025. aasta 9 kuuga, puhaskasumi marginaal emaettevõtte aktsionäridele moodustas 2026. aasta 9 kuuga 14,5% võrreldes puhaskasumiga 18,7%-ga eelmise aasta samal perioodil.
Finantsseisund
Seisuga 30. september 2026 ulatus kontserni konsolideeritud varade maht 98 164 tuhande euroni, suurenedes 4,6% võrreldes 31. detsembriga 2025.
Võrreldes 31. detsembriga 2025 suurenesid nõuded ostjate vastu ja muud nõuded 524 tuhande euro võrra ja moodustasid 2026. aasta 30. septembri seisuga 1 853 tuhat eurot. Varude saldo vähenes 4 928 tuhande euro võrra ning 2026. aasta 30. septembri seisuga moodustas 26 309 tuhat eurot.
Emaettevõtte aktsionäride osa omakapitalis suurenes 5 570 tuhande euro võrra, ulatudes 2026. aasta 30. septembri seisuga 82 338 tuhande euroni. Lühiajalised kohustused vähenesid 2026.aasta 9 kuuga 2 316 tuhande euro võrra.
Investeeringud
Kontserni 2026. aasta 9 kuuga investeeringute kogumaht materiaalsesse põhivarasse, tehasesse ja seadmetesse moodustas 164 tuhat eurot, 562 tuhat eurot eelmise aasta samal perioodil. Investeeringud teostati peamiselt oma poodide avamisse ja renoveerimisse, samuti seadmetesse ja hoonetesse tootmise efektiivsuse säilitamiseks tulevastes perioodides.
Personal
2026. aasta 30. septembri seisuga oli kontsernil 1 561 töötajat, neist 539 töötas jaemüügi segmendis. Ülejäänud töötajad tegutsesid tootmise, hulgimüügi-, haldus- ja tugiteenuste valdkondades. 31.12.2025 seisuga oli 1 639 töötajat, neist 552 töötas jaemüügi segmendis.
Kontserni 2026. aasta 9 kuu palgakulu koos maksudega oli 12 844 tuhat eurot (11 648 tuhat eurot 2025.aasta 9 kuud). Kontserni juhtkonna võtmeisikute töötasud, sealhulgas tütarettevõtete võtmeisikute tasud, moodustasid kokku 1 052 tuhat eurot.
Konsolideeritud finantsseisundi aruanne
| tuhandetes eurodes | Lisad | 30.09.2026 | 31.12.2025 |
| Auditeerimata | Auditeeritud | ||
| VARAD | |||
| Käibevara | |||
| Raha ja rahalähendid | 2 | 16 906 | 6 639 |
| Lühiajalised deposiidid üle 3 kuu | 2 | 39 117 | 38 311 |
| Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 3 | 1 853 | 1 329 |
| Ettemaksed ja muud maksunõuded | 3 | 2 114 | 2 106 |
| Muud varad | 45 | 37 | |
| Varud | 4 | 26 309 | 31 237 |
| Käibevara kokku | 86 344 | 79 659 | |
| Põhivara | |||
| Pikaajalised nõuded | 307 | 313 | |
| Investeeringud sidusettevõtetesse | 92 | 97 | |
| Investeeringud muudesse osadesse ja aktsiatesse | 220 | 221 | |
| Edasilükkunud tulumaksuvara | 3 052 | 3 656 | |
| Immateriaalne põhivara | 634 | 658 | |
| Kinnisvarainvesteeringud | 833 | 859 | |
| Materiaalne põhivara | 5 | 6 682 | 8 384 |
| Põhivara kokku | 11 820 | 14 188 | |
| VARAD KOKKU | 98 164 | 93 847 | |
| KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL | |||
| Lühiajalised kohustused | |||
| Lühiajalised rendikohustused | 593 | 2 519 | |
| Võlad tarnijatele ja muud võlad | 6 | 3 849 | 5 506 |
| Maksukohustised | 2 534 | 1 267 | |
| Lühiajalised kohustused kokku | 6 976 | 9 292 | |
| Pikaajalised kohustused | |||
| Pikaajalised rendikohustused | 3 966 | 3 389 | |
| Pikaajalised eraldised | 45 | 45 | |
| Pikaajalised kohustused kokku | 4 011 | 3 434 | |
| Kohustused kokku | 10 987 | 12 726 | |
| Omakapital | |||
| Aktsiakapital | 7 | 3 600 | 3 600 |
| Ülekurss | 4 967 | 4 967 | |
| Kohustuslik reservkapital | 1 306 | 1 306 | |
| Realiseerimata kursivahed | -19 875 | -18 949 | |
| Jaotamata kasum | 92 340 | 85 844 | |
| Omakapital kokku, emaettevõtte omanike osa | 82 338 | 76 768 | |
| Vähemusosalus | 4 839 | 4 353 | |
| Omakapital kokku | 87 177 | 81 121 | |
| OMAKAPITAL JA KOHUSTUSED KOKKU | 98 164 | 93 847 |
Konsolideeritud kasumiaruanne
| tuhandetes eurodes | Lisad | III kvartal 2026 | III kvartal 2025 | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 | ||
| Auditeerimata | Auditeerimata | Auditeerimata | Auditeerimata | ||||
| Kliendilepingutest saadav tulu | 9 | 16 132 | 15 951 | 44 722 | 44 379 | ||
| Müüdud toodangu kulu | -6 807 | -6 812 | -19 505 | -20 149 | |||
| Brutokasum | 9 325 | 9 139 | 25 217 | 24 230 | |||
| Turustuskulud | -3 569 | -3 431 | -10 481 | -9 661 | |||
| Üldhalduskulud | -1 422 | -1 328 | -4 506 | -4 000 | |||
| Muud äritulud | 133 | 102 | 343 | 260 | |||
| Muud ärikulud | -132 | -185 | -487 | -571 | |||
| Ärikasum | 4 335 | 4 297 | 10 086 | 10 258 | |||
| Tulu/(kulu) valuutakursi muutustest | -850 | -701 | -698 | 737 | |||
| Muud finantstu/(kulu) | 256 | 133 | 548 | 347 | |||
| Finantstulud kokku | -594 | -568 | -150 | 1 084 | |||
| Kasum (kahjum) sidusettevõtetest kapitaliosaluse meetodil | 2 | -1 | -2 | -13 | |||
| Kasum enne tulumaksu | 3 743 | 3 728 | 9 934 | 11 329 | |||
| Tulumaksukulu | -1 019 | -1 022 | -2 889 | -2 344 | |||
| Aruandeperioodi kasum | 2 724 | 2 706 | 7 045 | 8 985 | |||
| Sealhulgas: | |||||||
| Emaettevõte omanike osa | 2 535 | 2 500 | 6 496 | 8 281 | |||
| Vähemusosaluse osa | 189 | 206 | 549 | 704 | |||
| Tava- ja lahustatud kasum emaettevõtte omanike aktsia kohta (eurodes) | 8 | 0,07 | 0,07 | 0,18 | 0,23 | ||
| Konsolideeritud koondkasumiaruanne | |||||||
| tuhandetes eurodes | Lisad | III kvartal 2026 | III kvartal 2025 | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 | ||
| Auditeerimata | Auditeerimata | Auditeerimata | Auditeerimata | ||||
| Aruandeperioodi kasum | 2 724 | 2 706 | 7 045 | 8 985 | |||
| Muu koondkasum (kahjum), mida võib hiljem kasumiaruandesse ümber klassifitseerida: | |||||||
| Kursivahede mõju välismaiste äriüksuste tulemuste ümberarvestamisele | -1 844 | -764 | -989 | 455 | |||
| Aruandeperioodi muu koondkasum | -1 844 | -764 | -989 | 455 | |||
| Perioodi koondkasum (kahjum) kokku | 880 | 1 942 | 6 056 | 9 440 | |||
| Sealhulgas: | |||||||
| Emaettevõtte omanike osa | 859 | 1 820 | 5 570 | 8 679 | |||
| Vähemusosaluse osa | 21 | 122 | 486 | 761 | |||
Konsolideeritud rahavoogude aruanne
| tuhandetes eurodes | Lisad | 09 kuud 2026 | 09 kuud 2025 |
| Auditeerimata | Auditeerimata | ||
| Rahavood äritegevusest | |||
| Aruandeaasta kasum | 7 045 | 8 985 | |
| Korrigeerimised: | |||
| Põhivara kulum | 2 704 | 2 552 | |
| Kasum kapitaliosaluse meetodil kajastatud investeeringutelt | 2 | 13 | |
| Kasum/kahjum materiaalse põhivara müügist | 7 | 1 | |
| Finantstulud/-kulud kokku | 150 | -1 084 | |
| Ebatõenäoliselt laekuvate arvete eraldis | -1 | 1 | |
| Varude eraldis | -24 | 4 | |
| Tulumaksukulu | 2 889 | 2 344 | |
| Varude muutus | 4 928 | -1 339 | |
| Muutused nõuetes ostjate vastu ja muudes nõuetes, ettemaksetes ja muudes maksunõuetes | -601 | -329 | |
| Muutused võlgades tarnijatele ja muudes võlgades | -788 | -2 417 | |
| Tasutud intressid | 0 | -7 | |
| Makstud tulumaks | -1 778 | -1 858 | |
| Rahavood äritegevusest kokku | 14 533 | 6 866 | |
| Rahavood investeerimistegevusest | |||
| Saadud intressid | 1 275 | 1 011 | |
| Saadud dividendid | 0 | 12 | |
| Muude finantsinvesteeringute soetus | -52 000 | -50 400 | |
| Muude finantsinvesteeringute tulu | 51 100 | 44 700 | |
| Materiaalse põhivara müük | 49 | 1 | |
| Väljaantud laenud | 0 | -11 | |
| Antud laenude tagasimaksed | 0 | 11 | |
| Materiaalse põhivara soetamine | -164 | -562 | |
| Immateriaalse põhivara soetamine | -36 | -38 | |
| Rahavood investeerimistegevusest kokku | 224 | -5 276 | |
| Rahavood finantseerimistegevusest | |||
| Saadud laenud | 0 | 500 | |
| Laenude tagasimaksed | 0 | -500 | |
| Rendikohustiste põhiosamaksed | -2 199 | -1 847 | |
| Rendikohustistelt tasutud intress | -622 | -660 | |
| Rahavood finantseerimistegevusest kokku | -2 821 | -2 507 | |
| Raha ja rahalähendite muutus | 11 936 | -917 | |
| Raha ja rahalähendid perioodi alguses | 2 | 6 639 | 7 683 |
| Esitusvaluutasse ümberarvestamise mõju | -1 574 | 1 321 | |
| Valuutakursside muutuste mõju rahavoogudele | -95 | -423 | |
| Raha ja rahalähendid perioodi lõpus | 2 | 16 906 | 7 664 |
AS Silvano Fashion Group
Tel: +372 6845 000
Email: info@silvanofashion.com
Manus
