Liitu börsiteadete meililistiga!

Liitu Balti börsiteadete meilistiga! Iga kord kui Balti börsidel ilmub uus börsiteade, saad selle koheselt enda postkasti. Lisaks saadetakse veel teavitused siis kui Investor Toomase lehel ilmub uus artikkel või postitatakse uus lugu Swedbank'i blogisse.
Miks on see investorile vajalik?
Aktsiate hinna börsil määravad ostjad ja müüjad, tihti muutub see hind kas börsiteadete või meedias ilmunud informatsiooni peale. Kui oled esimeste seas, kes uudistest teada saab, on sul võimalik ka esimeste hulgas reageerida ja teha ostumüügitehinguid, enne kui hind on jõudnud veel muutuda.

Sümbol Nimi Turg
APG1L Apranga Balti põhinimekiri
ARC1T Arco Vara Balti põhinimekiri
AUG1L AUGA group Balti põhinimekiri
BLT1T Baltika Balti põhinimekiri
CPA1T Coop Pank Balti põhinimekiri
DGR1R Delfin Group Balti põhinimekiri
EFT1T EfTEN Real Estate Fund III Balti põhinimekiri
EEG1T Ekspress Grupp Balti põhinimekiri
EGR1T Enefit Green Balti põhinimekiri
GRG1L Grigeo Balti põhinimekiri
HMX1R HansaMatrix Balti põhinimekiri
HAE1T Harju Elekter Balti põhinimekiri
HPR1T Hepsor As Balti põhinimekiri
IGN1L Ignitis grupė Balti põhinimekiri
KNF1L Klaipėdos nafta Balti põhinimekiri
LHV1T LHV Group Balti põhinimekiri
LNA1L Linas Agro Group Balti põhinimekiri
MRK1T Merko Ehitus Balti põhinimekiri
NCN1T Nordecon Balti põhinimekiri
NTU1L Novaturas Balti põhinimekiri
OLF1R Olainfarm Balti põhinimekiri
PTR1L Panevėžio statybos trestas Balti põhinimekiri
PZV1L Pieno žvaigždės Balti põhinimekiri
PRF1T PRFoods Balti põhinimekiri
PKG1T Pro Kapital Grupp Balti põhinimekiri
RSU1L Rokiškio sūris Balti põhinimekiri
SAF1R SAF Tehnika Balti põhinimekiri
SAB1L Šiaulių bankas Balti põhinimekiri
SFG1T Silvano Fashion Group Balti põhinimekiri
TAL1T Tallink Grupp Balti põhinimekiri
TKM1T Tallinna Kaubamaja Grupp Balti põhinimekiri
TSM1T Tallinna Sadam Balti põhinimekiri
TVEAT Tallinna Vesi Balti põhinimekiri
TEL1L Telia Lietuva Balti põhinimekiri
VLP1L Vilkyškių pieninė Balti põhinimekiri
Nasdaq Üldteated Balti börs
AMG1L Amber Grid Balti lisanimekiri
DPK1R Ditton pievadķēžu rūpnīca Balti lisanimekiri
IVL1L Invalda INVL Balti lisanimekiri
INL1L INVL Baltic Farmland Balti lisanimekiri
INR1L INVL Baltic Real Estate Balti lisanimekiri
INC1L INVL Technology Balti lisanimekiri
KNR1L Kauno energija Balti lisanimekiri
BAL1R Latvijas balzams Balti lisanimekiri
GZE1R Latvijas Gāze Balti lisanimekiri
LJM1R Latvijas Jūras medicīnas centrs Balti lisanimekiri
KA11R Likvidējamā AS "Kurzemes atslēga 1" Balti lisanimekiri
LNS1L Linas Balti lisanimekiri
LGD1L LITGRID Balti lisanimekiri
SKN1T Nordic Fibreboard Balti lisanimekiri
SMA1R PATA Saldus Balti lisanimekiri
RAR1R Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca Balti lisanimekiri
RKB1R Rīgas kuģu būvētava Balti lisanimekiri
SCM1R Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija Balti lisanimekiri
SNG1L Snaigė Balti lisanimekiri
TPD1T Trigon Property Development Balti lisanimekiri
UTR1L Utenos trikotažas Balti lisanimekiri
VSS1R Valmieras stikla šķiedra Balti lisanimekiri
VEF1R VEF Balti lisanimekiri
VBL1L Vilniaus baldai Balti lisanimekiri
ZMP1L Žemaitijos pienas Balti lisanimekiri
IUTEIPO IuteCredit Finance S.a r.l. Balti reguleeritud turg (ETTEVÕTETE VÕLAKIRJAD)
dividendiinvestor.ee Dividendi investor Blogid
roosaare.com Jaak Roosaare Blogid
kristiinvesteerib.ee Kristi Saare Blogid
rahaasjad.ee Madis Müür Blogid
minuraha.ee Minu raha Blogid
myf.ee My Financier Blogid
rahakratt.rahajutud.ee Rahakratt Blogid
rahastvabaks.ee Rahast vabaks Blogid
blog.swedbank.ee Swedbank Blogid
rahafoorum.ee Taavi Pertman Blogid
tuleva.ee Tuleva Blogid
VIRSI AS “VIRŠI-A” First North aktsianimekiri
BTE1R Baltic Technology Ventures First North aktsianimekiri
BERCMANTECHNOL4 Bercman Technologies AS First North aktsianimekiri
EWA1L East West Agro First North aktsianimekiri
ELMO1 Elmo Rent First North aktsianimekiri
EJTC Estonian Japan Trading Company First North aktsianimekiri
FRGTE Frigate First North aktsianimekiri
HAGEN Hagen Bikes Holding First North aktsianimekiri
K2LT K2 LT First North aktsianimekiri
LINDA Linda Nektar First North aktsianimekiri
MDARA MADARA Cosmetics First North aktsianimekiri
MODE Modera First North aktsianimekiri
NEOFI NEO Finance First North aktsianimekiri
ROBUS Robus Group First North aktsianimekiri
SAUNA Saunum Group AS First North aktsianimekiri
MAGIC TextMagic First North aktsianimekiri
TERB060022FA Terseta First North võlakirjanimekiri
Äripäev Investor Toomas Meedia
Kirjeldus: Lihtne automaatiseeritud investeerimine
11 aastat kogemust
Alusta kasvõi 1 euroga
Investeerimine eraisiku laenudesse
Go & Grow tootlus kuni 4% aastas
Boonused: uhisrahastusplatvormid.ee kaudu liitudes 5€ stardiraha.
Kirjeldus: Investeerimine Iirimaa ärilaenudesse, keskmine aasta tootlus 9.8% aastas.
Boonused: uhisrahastusplatvormid.ee kaudu liitudes 5% esimese 30 päeva jooksul tehtud investeeringute mahust.
Kirjeldus: Kogu platvormi keskmine aasta tootlus 12.24%, sinu tootlus võib olla kõrgem või madalam, vastavalt tehtud investeeringutele


2026. aasta III kvartali ja 9 kuu auditeerimata majandustulemused
English Estonian
Avaldatud: 2026-10-09 15:30:00 CEST
TKM Grupp - Juhatuse vahearuanne

2026. aasta III kvartali ja 9 kuu auditeerimata majandustulemused

Segmendid (EURm)Q3/26Q3/25yoy9m/269m/25yoy
Supermarketid148,2150,9-1,7%437,6454,9-3,8%
Kaubamajad22,522,40,7%70,370,8-0,8%
Autokaubandus73,452,739,2%205,4135,252,0%
Turvasegment5,64,818,2%16,413,719,4%
Kinnisvara1,91,9-2,6%5,65,8-4,1%
Müügitulud kokku251,7232,78,2%735,2680,48,1%
Supermarketid3,74,7-20,2%5,68,7-35,8%
Kaubamajad-1,2-1,022,1%-3,1-2,712,9%
Autokaubandus2,82,512,9%7,64,857,6%
Turvasegment0,00,2-90,4%-0,2-0,26,4%
Kinnisvara2,32,4-2,2%6,97,0-1,6%
IFRS 16-0,4-0,6-20,4%-1,4-1,5-8,6%
Maksueelne kasum kokku7,18,1-11,7%15,316,0-4,2%

Grupi 2026. aasta kolmanda kvartali konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 251,7 miljonit eurot, ületades sellega aasta varasemat müügitulu 8,2%. Üheksa kuu müügitulu oli 735,2 miljonit eurot, kasvades võrreldes 2025. aasta esimese üheksa kuu tulemusega, mil müügitulu oli 680,4 miljonit eurot, 8,1%. Grupi 2026. aasta kolmanda kvartali konsolideeritud auditeerimata maksueelne kasum oli 7,1 miljonit eurot, jäädes sellega aasta varasemale sama perioodi kasumile alla 11,7%. Esimesel üheksal kuul oli maksueelne kasum 15,3 miljonit eurot, langedes aasta varasemaga võrreldes 4,2%.

Kolmandas kvartalis jätkas Grupi müügitulu peamise kasvumootorina autosegment, kus Baltikumi autoturgude taastumine, uute sõidukite müügimahtude kasv, tugev teenindusäri ning aasta esimesel poolel omandatud Tallinna Škoda esinduste edukas integreerimine toetasid tugevat müügitulu ja kasumi kasvu. Turvasegment näitas jätkuvalt kiiret müügitulu kasvu, mida vedasid turvatehnika projektid ja hooldusteenused, kuid tavapärasest kõrgemad kütusehinnad ning surve rahaveo teenuste valdkonnas piirasid kasumlikkuse paranemist. Supermarketite segmendis mõjutasid tulemusi nõrk tarbimiskeskkond, tihenenud konkurents ning kaupluste avamise, sulgemise ja renoveerimisega seotud ajutised müügikatkestused. Positiivsena kasvas segmendi e-kaubanduse müügitulu ning püsiklientide aktiivsus püsis eelmise aasta tasemel. Kaubamajade segmendis paranesid kolmandas kvartalis müügitingimused pärast Tallinna müügimaja ümbruses toimunud ulatuslike tee-ehitustööde lõppemist, kuid müügitulu kasv ei olnud piisav kompenseerimaks kõrgemaid sisendkulusid. Jätkuvalt survestasid mõõdukalt Grupi brutorentaablust autosegmendi hinnasurve tingimustes tehtud müügid. Muudes Grupi jaemüügisegmentides brutorentaablus ei langenud. Tööjõukulud kasvasid 6,9%, samas kui töölepinguga töötajate koguarv vähenes 0,3%. Finantskulud kerkisid kolmandas kvartalis aasta varasemaga võrreldes 14,4%, mis on seotud mitme kinnisvarasegmendis ehitatud ja omandatud uute hoonete lisandumisega.

Kolmandas kvartalis avati Jõelähtme vallas uus energiatõhus Loo Selver ning jätkati olemasolevate kaupluste renoveerimist ja külmasüsteemide uuendamist. Lisaks renoveeriti ja laiendati supermarketite segmendis Laulasmaa Selverit ning uuendati Kreutzwaldi Selver ABC ja Kärberi Selveri kauplusi. Novembris avatakse Pärnus uus Papiniidu Selver. Oktoobris suletakse Pärnus Mai Selver ning Lõuna-Eestis Põlva Selver. Supermarketite segmendis jätkatakse ka investeeringuid varude juhtimise efektiivsuse tõstmisse ning valmistutakse Relexi varude juhtimise lahenduse kasutuselevõtuks. Kinnisvarasegmendis jätkus Tartu Kaubamaja keskuse rendipindade arendamine. Aruandeaasta varasemate investeeringutena avati teise kvartali alguses Eestis Viking Motorsi uus kereremondi töökoda, mis on regiooni suurim ja tehnoloogiliselt võimekaim. Investeering suurendab oluliselt Grupi autosegmendi teenindusvõimekust ning toetab järelteeninduse äri edasist kasvu Eestis. Supermarketite segmendis renoveeriti ja laiendati Laulasmaa Selverit. Senisest kaks korda suuremal pinnal tegutsev kauplus viidi üle energiasäästlikele lahendustele, mis vähendavad hoone keskkonnajalajälge ligikaudu kolmandiku võrra. Teises kvartalis tehti oluline strateegiline investeering Rohe Auto ASi aktsiate ning SKO Motors OÜ ja SKO Motors Kinnisvara OÜ osade omandamiseks. Investeeringuga tugevdab Grupp autosegmendi positsiooni Eestis ja Baltikumis, loob sünergiaid ning lisab Grupi brändiportfelli vastupidavust.

Supermarketite segment

Supermarketite ärisegmendi 2026. aasta kolmanda kvartali konsolideeritud müügitulu oli 148,2 miljonit eurot, kahanedes aasta varasema perioodiga võrdluses 1,7%. Esimese üheksa kuu konsolideeritud müügitulu oli 437,6 miljonit eurot, vähenedes võrdluses eelmise aastaga 3,8%. Kauplustest tehti 2026. aasta üheksa kuuga 32,2 miljonit ostu, mis on 3,7% vähem kui aasta varem. 2026. aasta III kvartalis olid maksueelne kasum ja puhaskasum 3,7 miljonit eurot, mis võrdluses baasperioodiga oli 0,9 miljonit eurot vähem. Üheksa kuu konsolideeritud maksueelne kasum oli 5,6 miljonit eurot, jäädes võrdlusbaasile alla 3,1 miljonit eurot. Üheksa kuu puhaskasum oli 4,6 miljonit eurot, kahanedes võrrelduna eelmise aastaga 3,5 miljonit euro võrra. Puhaskasumi ja tulumaksueelse kasumi erinevus tuleneb dividendidelt makstud tulumaksult, mis oli 0,4 miljoni euro võrra eelmisest aastast suurem.

Selveri müügitulemused on mõjutatud tarbijate nõrgenenud ostujõust ning tihenenud konkurentsiolukorrast. Müügitulemusi mõjutasid lisaks kaupluste avamise, sulgemise ja renoveerimisega seotud ajutistele müügikatkestustele ning ühekordsetele avamisega seotud kuludele ka mitmete kaupluste ümbruses toimunud ulatuslikud tee-ehitustööd, mis vähendasid klientide ligipääsetavust ja avaldasid negatiivset mõju külastatavusele. Samas on positiivne, et ostu sooritanud püsiklientide arv püsib baasaasta tasemel. Toidukaupade müügitulu kahanes 2%, kuid tööstuskaupade müügitulu kasvas 2%. Elektroonilistes kanalites kasvas ettevõtte müügitulu 6%. Statistikaameit andmetel kasvas toidukaupade 2026. aasta kaheksa kuu müügitulu Eestis jooksevhindades 2,4%, mahuline müük kahanes 0,5%. Juunist alates on toidukaubad odavnenud 0,5% ja toidukaupade mahuline müük pöördunud üle nelja aasta väiksele kasvule.

2026. aasta kolmanda kvartali finantstulemusi mõjutas eelkõige nõrgem müügimaht, ostukorvis suurenenud kampaaniatoodete osakaal ja brutomarginali vähenemine. Samal ajal jätkas ettevõte kuluefektiivsuse parandamist ning kompenseeris edukalt suure osa sisendhindade kasvust. Energiakandjate, sealhulgas elektri, soojusenergia ja kütuse hinnatõus suurendas tegevuskulusid mitmesaja tuhande euro võrra ning vähendas vähesel määral efektiivsust, kuid vaatamata väliskeskkonna survele olid tegevuskulud kokkuvõttes madalamad kui võrreldaval perioodil aasta varem. Jätkuv keskendumine töökorralduse efektiivsuse parandamisele võimaldas hoida tööjõukulud kontrolli all ning tööjõukulude tase jäi baasaasta näitajast 1,3% madalamaks, hoolimata tööturult tulenevast palgakulude kasvusurvest.

Selver on 2026. aastal jätkanud kauplusevõrgu arendamist, renoveerides ja laiendades Laulasmaa Selverit ning uuendades Kreutzwaldi Selver ABC ja Kärberi Selveri kauplusi. Laulasmaa ja Kreutzwaldi Selverites vahetati ka külmasüsteemid. Mõlemas kaupluses on renoveerimise järgselt kasutusel energiasäästlik CO₂ külmasüsteem. Septembris avati Jõelähtme vallas uus Loo Selver, mille rajamisel pöörati erilist tähelepanu energiatõhususele. Kaupluses töötavad ventilatsiooni-, kütte- ja jahutussüsteemid vajaduspõhiselt, külmaseadmetes kasutatakse CO₂ külmaainet ning rakendatud on jääksoojuse taaskasutamise lahendusi. Novembris avatakse Pärnus uus Papiniidu Selver, kuhu suunduvad tööle oktoobris Pärnus suletava Mai Selveri töötajad. Ühtlasi suletakse oktoobris Põlva Selver, kuid piirkonna klientidele jääb endiselt igapäevaselt kättesaadavaks e-Selveri teenus. Käesoleval aastal on olnud fookuses tarneahela efektiivistamine. Käimas on ettevalmistused Relex varude juhtimise lahenduse kasutusele võtmiseks. Tegevusmahtu on suurendatud ja on plaan veelgi suurendada Bolt Market ja Wolt platvormidel. Müügitulu elektroonilistes kanalites moodustab ca 5% ettevõtte müügitulust.

Augustis võttis Selver kasutusele uue sõnumi ja visuaalse märgise „Siit. Eestist“, millega tõstetakse kauplustes ja turunduskanalites esile Eesti tootjaid ning kodumaiseid tooteid, toetades seeläbi kodumaiste toidutootjate kasvu, tarbijate teadlikumaid valikuid ja kohaliku majanduse jätkusuutlikku arengut.

Supermarketite segmenti kuulub kolmanda kvartali lõpu seisuga 73 Selveri kauplust, 2 Delice kauplust, Rändpood ning kohvik, kogumüügipinnaga 126,0 tuhat m². Lisaks e-Selver, mis on Eesti suurima teeninduspiirkonnaga e-pood ja keskusköök Kulinaaria OÜ.

Kaubamajad

Kaubamajade ärisegmendi 2026. aasta kolmanda kvartali müügitulu oli 22,5 miljonit eurot, mis ületas eelmise aasta tulemust 0,7%. Üheksa kuu müügitulu oli 70,3 miljonit eurot, jäädes eelmise aasta võrreldavale perioodile alla 0,8%. Kaubamajade segmendi 2026. aasta kolmanda kvartali maksueelne kahjum oli 1,2 miljonit eurot. Maksueelne kahjum suurenes 0,2 miljoni euro võrra. Üheksa kuu maksueelne kahjum oli 3,1 miljonit eurot, mis oli aastatagusest tulemusest nõrgem 0,3 miljoni euro võrra.

Kaubamaja müügimajade üheksa kuu keskmine müügitulu müügipinna ruutmeetrile oli 0,30 tuhat eurot kuus, jäädes eelmise aasta tulemusele alla 0,5% võrra. Kui esimesel poolaastal toimusid Tallinna müügimaja ümber ulatuslikud kaevetööd, siis suve lõpuks oli ligipääs Kaubamajale avatud ja sügishooaeg algas positiivsete nootidega, mis mõjutas kolmanda kvartali tulemust positiivselt. Suvised allahindluskampaaniad polnud sel aastal nii jõulised, kuna varude seis oli parem ja seega ka müügimarginaal kõrgem. Eelmisel aastal renoveeritud Lastemaailm oma uuendatud brändiportfelliga näitab jätkuvalt häid tulemusi nii müügimajades kui ka e-poes. Ka Toidumaailm on oma eristuva sortimendiga kasvus vaatamata Eesti toidukaubandusturu keerulisele olukorrale. Sügiskampaania algas Kaubamajas järjekordselt uute koostööprojektidega, kus Naistemaailmas lansseeriti Ärni Blumi ja Kriss Sooniku erikollektsioon ning Kodumaailmas järjekordne uus PAI voodipesukollektsioon, mis seekord toimus koostöös Epp-Maria Kokamäega ja Liisu Arroga. Kaubamaja kahjumi suurenemist mõjutas asjaolu, et müügitulu kasv ei olnud piisav kompenseerimaks kõrgemaid IT- ja logistikakulusid, mis on seotud eelmisel aastal kasutusele võetud uue majandustarkvara lahenduse ning logistikateenuse korralduse uuendamisega.

I.L.U. kosmeetikakauplusi opereeriva ja kosmeetika hulgimüügiga tegeleva ettevõtte OÜ TKM Beauty 2026. aasta kolmanda kvartali müügitulu oli 2,09 miljonit eurot, vähenedes 2025. aasta sama perioodiga võrreldes 4,4%. Kolmandas kvartalis oli kahjum 0,05 miljonit eurot, kahjum kasvas aasta varasemaga võrreldes 0,08 miljonit eurot. 2026. aasta esimese üheksa kuu müügitulu oli 6,2 miljonit eurot, mis oli 2025. aasta sama perioodiga võrreldes 3,1% madalam. 2026. aasta esimese üheksa kuu kahjum oli 0,3 miljonit eurot, kahjum kasvas aasta varasemaga võrreldes 0,2 miljonit eurot. Kolmanda kvartali tulemusi mõjutasid suvised allahindlus-kampaaniad, jätkuvalt terav konkurents ja I.L.U. e-poe arendusega seotud väljakutsed.

Autokaubandus

Autokaubanduse segmendi 2026. aasta kolmanda kvartali 73,4 miljoni euro suurune müügitulu ületas 2025. aasta kolmanda kvartali müügitulu 39,2%ga. Esimese üheksa kuu müügitulu oli 205,4 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 52,0%. Kolmandas kvartalis müüdi 1 944 uut sõidukit, mis oli 22,1% enam aasta varasemast sama perioodi tulemusest. Esimesel üheksal kuul müüdi kokku 5 550 uut sõidukit, mis oli 37,9% enam, kui aasta varem. Segmendi 2026. aasta kolmanda kvartali maksueelne kasum oli 2,8 miljonit eurot, mis on aasta varasema sama perioodi kasumist 12,9% võrra parem. Esimese üheksa kuu maksueelne kasum oli 7,6 miljonit eurot, mis ületab aasta varasemat tulemust 2,8 miljoni euroga.

2026. aasta kolmandas kvartalis jätkus Baltikumi uute sõiduautode turgudel kasv, kuid riigiti erinevas tempos. Eesti turg kasvas üheksa kuu kokkuvõttes 56%, toetudes jätkuvalt 2025. aasta madalale võrdlusbaasile ning nõudluse järkjärgulisele taastumisele. Lätis püsis turg eelmise aasta tasemel ning Leedus ulatus kasv üheksa kuu lõikes 17%-ni. Autokaubanduse segmendi tulemusi toetasid kolmandas kvartalis nii uute sõidukite müügimahtude kasv kui ka tugev teenindusäri. Tulemuse paranemist toetasid aasta esimesel poolel omandatud Tallinna Škoda esinduste integreerimisest saavutatud sünergiad, mis aitasid parandada tegevuse efektiivsust ning ühtlustada müügi-, teenindus- ja tugiprotsesse kogu võrgustikus. Samal ajal kasvasid teenindusmahud kogu Baltikumis, toetades samuti segmendi kasumlikkust ja tugevdades korduvate tulude osakaalu äritegevuses.

Grupi positsioon Baltikumi ühe juhtiva automüüjana tugevnes veelgi ning Škoda müügivõrgustiku arendamine jätkus vastavalt strateegilistele eesmärkidele. Leedus jätkas tugevat arengut Vilniuse KIA-Škoda multibränd esindus, kus müügi- ja teenindusmahud kasvasid kooskõlas ootustega. Kaasaegne esindus toetab Grupi pikaajalisi kasvueesmärke Baltikumi suurimal autoturul ning aitab suurendada nii KIA kui Škoda turuosa piirkonnas. Eestis jätkus kvartali jooksul Viking Motorsi uue kereremondi keskuse töömahtude kasv. Uue keskuse võimekus võimaldab teenindada oluliselt suuremat klientide hulka ning lühendada remondiaegu, toetades seeläbi nii kliendirahulolu kui ka teenindusäri kasvu. Tähelepanu all on suurklientidega koostöö laiendamine, kliendikogemuse parandamine ning kasumliku kasvu tagamine kogu Baltikumi müügi- ja teenindusvõrgustikus.

Kolmandas kvartalis täienes KIA mudelivalik elektrikaubiku PV5 reisijate versiooni, uue elektrilise linnaauto EV2 ning uue linnamaasturi Seltosega. Uued mudelid toetavad Grupi eesmärki kasvatada oma osakaalu kiiresti arenevas elektrisõidukite segmendis ning pakkuda klientidele laiemat valikut erinevates hinnaklassides. Škoda mudeliuuenduste laiem mõju avaldub eeldatavalt aasta viimases kvartalis.

Turvasegment

Turvasegmendi 2026. aasta kolmanda kvartali grupiväline müügitulu oli 5,6 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 18,2%. Segmendi kolmanda kvartali maksueelseks kasumiks kujunes 0,02 miljonit eurot, eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oli see 0,2 miljonit eurot madalam tulemus. Turvasegmendi 2026. aasta üheksa kuu grupiväline müügitulu oli 16,4 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 19,4%. Segmendi üheksa kuu maksueelseks kahjumiks kujunes 0,2 miljonit eurot. Kahjum kasvas 6,4% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kolmanda kvartali müügitulu jätkas kasvamist. Parimat tulemust näitasid turvatehnika projektide ja hoolduse valdkonnad, kus paranesid nii müügitulu kui kasum. Negatiivse poole peal on rahaveo teenuste valdkond, kus tuleb leida lahendusi muutusteks. Sisendhindadest mõjutas enim tavapärasest kõrgemate kütusehindade tase, mille kvartaalne negatiivne mõju oli 41 tuhat eurot. On märgata majanduskeskkonna paranemist läbi klienditel-limuste ja ehitusportfelli kasvu. Positiivse trendina on suurenenud koduvalve müük, mida toetab ettevõtte järjest suurem tuntus turul.

Kinnisvarad

Kinnisvarasegmendi 2026. aasta kolmanda kvartali grupiväline müügitulu oli 1,9 miljonit eurot. Müügitulu langes aasta varasemaga võrreldes 2,6%. Üheksa kuu grupiväline müügitulu oli 5,6 miljonit eurot. Müügitulu langes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 4,1%. Kinnisvara segmendi 2026. aasta kolmanda kvartali maksueelseks kasumiks kujunes 2,3 miljonit eurot. Maksueelne kasum kahanes võrdlusperioodiga võrreldes 2,2%. Üheksa kuu maksueelne kasum oli 6,9 miljonit eurot, kahanedes 1,6% võrra.

Grupivälise müügitulu vähenemist mõjutasid jätkuvalt Tartu Kaubamaja keskuse üüripindade ümberehitustööd. Kolmandas kvartalis avati keskuses uusi teenindus- ja toitlustuspindu ning oktoobris avab uksed ligi 1500 ruutmeetri suurune MyFitnessi spordiklubi, mis toetab keskuse külastatavuse ja atraktiivsuse kasvu. Lisaks avab Tartu Kaubamaja oktoobris koostöös Tartu linnavalitsusega Uueturu pargis kesklinna suurima laste mänguväljaku.

Kinnisvarasegmendi kasumi vähenemine tulenes peamiselt uute hoonete lisandumisega kaasnenud amortisatsioonikulude kasvust. Lisandunud hooned on ehitatud ja soetatud Grupi autosegmendi tegevuse toetamiseks. Eelmise aasta lõpus valmis Vilniuses uus Škoda ja Kia multibrändiesindus ning aprillis alustas Tallinna külje all Peetris KIA müügi- ja teeninduskeskuse kõrval tegevust värskelt valminud keretööde töökoda. Augustis lisandusid kinnisvarasegmendi hooneportfelli Rohe Auto AS-i ja SKO Motors OÜ automüügisalongid. Uute hoonete lisandumine toetab kinnisvarasegmendi grupisisese müügitulu kasvu. Samal ajal suurendasid investeeringutega kaasnenud suurem laenumaht ja baasintressimäärade tõus segmendi intressikulusid.

Grupi kinnisvara jätkusuutlikkuse tagamiseks ja efektiivsemaks majandamiseks on mitmetes hoonetes alustatud hooneautomaatika arendamist ja fassaadide korrastamist.

KONSOLIDEERITUD FINANTSSEISUNDI ARUANNE

Tuhandetes eurodes

 30.09.202631.12.2025
VARAD  
Käibevara  
Raha ja pangakontod15 31629 516
Nõuded ja ettemaksed26 33823 628
Varud118 447101 186
Käibevara kokku160 101154 330
Põhivara  
Pikaajalised nõuded ja ettemaksed225217
Sidusettevõtjad1 6921 860
Kinnisvarainvesteeringud76 19176 162
Materiaalne põhivara435 474438 977
Immateriaalne põhivara30 33926 429
Põhivara kokku543 921543 645
VARAD KOKKU704 022697 975
   
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL  
Lühiajalised kohustused  
Võlakohustused19 46063 536
Võlad ja ettemaksed102 976104 955
Lühiajalised kohustused kokku122 436168 491
Pikaajalised kohustused  
Võlakohustused324 465256 942
Võlad ja ettemaksed1 5141 386
Edasilükkunud tulumaksukohustus6 9186 893
Pikaajalised eraldised ja ettemakstud tulevaste perioodide tulud800510
Pikaajalised kohustused kokku333 697265 731
KOHUSTUSED KOKKU456 133434 222
Omakapital  
Aktsiakapital16 29216 292
Kohustuslik reservkapital2 6032 603
Ümberhindluse reserv118 350120 630
Jaotamata kasum110 644124 228
OMAKAPITAL KOKKU247 889263 753
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL KOKKU704 022697 975


KONSOLIDEERITUD KOONDKASUMIARUANNE

Tuhandetes eurodes

 III kvartal 2026III kvartal 20259 kuud 20269 kuud 2025
     
Müügitulu251 664232 651735 219680 431
Muud äritulud2476371 1891 258
     
Müüdud kaupade kulu-185 861-169 866-542 537-494 915
Teenuste kulud-15 437-14 331-46 930-45 184
Tööjõukulud-29 358-27 452-89 950-84 973
Põhivara kulum ja väärtuse langus-10 733-10 609-32 079-31 982
Muud ärikulud-224-183-903-759
Ärikasum10 29810 84724 00923 876
Finantstulud6254216408
Finantskulud-3 225-2 819-9 006-8 405
Kasum sidusettevõtja aktsiatelt kapitaliosaluse meetodil1214112132
Kasum enne tulumaksustamist7 1478 09615 33116 011
Tulumaks-90-6 757-7 827
Aruandeperioodi puhaskasum7 1388 0968 5748 184
Muu koondkasum    
Kirjed, mida ei klassifitseerita edaspidi ümber kasumiaruandesse    
Aruandeperioodi muu koondkasum /(-kahjum) kokku0000
ARUANDEPERIOODI KOONDKASUM7 1388 0968 5748 184
Tava- ja lahustatud puhaskasum aktsia kohta
(eurodes)
0,180,200,210,20

Raul Puusepp
Juhatuse esimees
Tel 731 5000

Manus


TKMGrupp_3Q2026_est.pdf

Market News Subscribe Nasdaq Baltic Nasdaq Europe
© 2026, Nasdaq, Inc. All Rights Reserved.
Vaadatud: 35
Lisa kommentaar
Kommentaarid (0)


Kirjeldus: Lihtne automaatiseeritud investeerimine
11 aastat kogemust
Alusta kasvõi 1 euroga
Investeerimine eraisiku laenudesse
Go & Grow tootlus kuni 4% aastas
Boonused: uhisrahastusplatvormid.ee kaudu liitudes 5€ stardiraha.
Kirjeldus: Investeerimine Iirimaa ärilaenudesse, keskmine aasta tootlus 9.8% aastas.
Boonused: uhisrahastusplatvormid.ee kaudu liitudes 5% esimese 30 päeva jooksul tehtud investeeringute mahust.
Kirjeldus: Kogu platvormi keskmine aasta tootlus 12.24%, sinu tootlus võib olla kõrgem või madalam, vastavalt tehtud investeeringutele